1470

Bakuchiol Peptides

Dokonalá alternativa k retinolu

30ml / 1 470 Kč
Dokonalá přírodní alternativa vitamínu A. Lehké olejové sérum Bakuchiol Peptides je navržené tak, aby pleti dodávalo mladistvý vzhled. Využívá jemné síly 1,25% čistého bakuchiolu a je klinicky prokázanou alternativou retinolu, ideální pro všechny, kdo vitamín A v kosmetice používat nemohou – například těhotné či kojící ženy *. Bakuchiol Peptides je obohacené o rozjasňující prekurzory peptidů, které napomáhají zachovat rozjasněný vzhled pleti. Sérum fialkové barvy je obohacené pupečník asijský (centella asiatica), aktivní látku zklidňující podrážděnou, citlivou pleť. Díky tomu, že je fotostabilní, můžete Bakuchiol Peptides používat nejen večer jako retinol, ale také ráno, abyste dosáhli omlazujícího účinku ještě dříve. Bakuchiol Peptides jsou skvělou náhradou vitamínu A v protivráskové filozofii CSA.

*Z etických důvodů není sérum Bakuchiol Peptides přímo testováno na těhotných či kojících ženách, nicméně neobsahuje žádnou látkou, která by v období těhotenství či kojení mohla být jakkoliv riziková. V případě pochybností konzultujte používání séra se svým lékařem.

Bakuchiol & těhotenství

Ačkoliv během těhotenství či při kojení nebyla prokázána škodlivost topické aplikace vitamínu A během těhotenství či kojení, lékaři jeho používání raději nedoporučují, především proto, kdyby došlo v orálnímu užití velkého množství vitamínu A. Bakuchiol má sice podobný účinek jako retinol, nicméně mechanismus jeho účinku je odlišný od účinku vitamín A, tudíž není důvod, aby jeho aplikace i během těhotenství a při kojení nebyla bezpečná. V Medik8 se nám nepodařilo najít žádné zdokumentované případy doporučující nepoužívat bakuchiol v těhotenství. Proto jej můžeme i v tomto období doporučit. Mnoho lékařů a dalších profesionálů tvrdí, že bakuchiol je v těhotenství zcela bezpečný. Stejně jako většina aktivních látek využívaných v kosmetice nicméně není testovaný na těhotných ženách, nemůžeme proto ani my přímo tvrdit, že je „bezpečný pro použití v těhotenství“. Jeho používání však můžeme doporučit. Vždy, když si nejste jisti, konzultujte jeho používání se svým lékařem.
 • Bez syntetických barviv
 • Bez parfemačních látek
 • Bez parabenů
 • Bez ftalátů
 • Zipper Donation
 • Bez alkoholu
 • Netestováno na zvířatech
 • Veganské
 • Bez palmového oleje
Dostupnost:Skladem
 • Bez syntetických barviv
 • Bez parfemačních látek
 • Bez parabenů
 • Bez ftalátů
 • Zipper Donation
 • Bez alkoholu
 • Netestováno na zvířatech
 • Veganské
 • Bez palmového oleje
Hlavní benefity

Bakuchiol Peptides napomáhají redukovat vrásky a jemné rýhy a celkově zlepšují tonus a texturu pleti. Pečující sérum zklidňuje a zjemňuje pleť, napomáhá redukovat zánět i začervenání. Pokožka je viditelně svěží, pružná, jemná a vyhlazená.

Složení

Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Bakuchiol, Krameria Triandra Root Extract, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Leaf Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Flower Extract, Corallina Officinalis Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena Fruit Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Curcuma Longa Root Extract, Ocimum Basilicum Flower/Leaf Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Undecylenoyl Phenylalanine, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil.* Ačkoliv se snažíme, abychom vždy zajistili informace o přesném složení produktu, čas od času dochází ve složení k inovacím nebo drobným odlišnostem v závislosti na tom, pro jaký trh je produkt určen. Přesné složení proto najdete vždy na přebalu produktu.

Jak používat
Ráno a večer naneste po čištění pleti 6 kapek séra Bakuchiol Peptides na pleť v obličeje, na krku a v dekoltu. Pokud jste zvyklí používat ještě další sérum na bázi vody, Bakuchiol Peptides aplikujte na pleť až po tomto séru. Po vstřebání Bakuchiol Peptides použijte sérum s vitamínem C a denní krém v případě ranní péče a noční krém v případě večerní péče.

Jak to funguje

Bakuchiol je klinicky prokázanou alternativou retinolu; z molekulárního hlediska sice nevykazuje žádnou podobnost s retinoidy, nicméně nedávná studie British Journal of Dermatology prokazuje, že jeho omlazující účinek je srovnatelný s retinolem, je však mnohem lépe tolerován. Je proto skvělou alternativou pro všechny, kdo z nějakého důvodu nemohou ve své péči vitamín A používat. Působí preventivně proti předčasnému stárnutí pleti, napomáhá stimulovat syntézu kolagenu a elastinu. Minimalizuje také produkci melaninu a inhibuje prozánětlivé procesy v kůži, čímž se podílí na zklidnění pleti a jejím sjednoceném barevném tónu. V tucích rozpustné rozjasňující prekurzory peptidů snadno prostupují do kůže, brání formování kožního barviva, a tím viditelně rozjasňují pleť a redukují nadměrnou pigmentaci. Centella asiatica napomáhá stimulovat produkci kolagenu a je skvělá pro viditelné zjemnění a zklidnění citlivé pleti. Inka omega olej je bohatý na omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny a je schopen prostoupit do prostorů ve stratum corneum, čímž obnovuje fungování ochranné kožní bariéry a brání vysychání pleti. Bakuchiol sám o sobě je fotostabilní, proto jej můžete používat ráno i večer. Vedle toho je navíc skleněná lahvička séra opatřena UV filtry a složení je obohacené o extrakt z kramerie trojmužné, který fotostabilitu séra ještě posiluje.

Některé osoby nesmí vitamín A používat. Především těhotné a kojící ženy*, stejně jako osoby s pletí citlivou na vitamín A. Bakuchiol je pro ně alternativou k vitamínu A a může jej nahradit v protivráskové filozofii CSA.


*Z etických důvodů není sérum Bakuchiol Peptides přímo testováno na těhotných či kojících ženách, nicméně neobsahuje žádnou látkou, která by v období těhotenství či kojení mohla být jakkoliv riziková. 

Hlavní přísady

1,25% bakuchiol – Přírodní alternativa retinolu působí stejně jako samotný vitamín A, tedy stimuluje produkci kolagenu, navíc zlepšuje hydrataci pokožky. Obdobně jako retinol omlazuje pleť tím, že působí na genovou expresi. Má také protizánětlivý účinek, a tím pádem redukuje vznik pupínků a akné, a zároveň v pleti zklidňuje zánět. 

Rozjasňující prekurzory peptidů – Lipoaminokyselina, který se snadno vstřebává do pokožky a je schopna inhibovat aktivitu hormonů stimulujících melanocyty, a tím pádem působí preventivně proti produkci kožních pigmentu melaninu, což v důsledku vede k rozjasnění pleti a redukci nadměrné pigmentace a stařeckých skvrn. 

Pupečník asijský – V tradiční korejské péči o pleť je pupečník asijský oblíbený jako aktivní látka podporující hojení a regeneraci pokožky, navíc z protizánětlivým účinkem. Protože v pleti stimuluje produkci kolagenu I. typu a podporuje proliferaci kožních buněk, vede k omlazení pleti. 

Inka omega olej – Olej ze semen rostliny Sacha inchi je jedním z největších přírodních zdrojů omega mastných kyselin. Ty při topické aplikaci vyplňují mezery mezi kožními buňkami v nejsvrchnější vrstvě kůže, stratum corneum, a tím obnovují fungování ochranné kožní bariéry a brání dehydrataci pleti. 

Professional Treatments

Maximalizujte účinek Bakuchiol Peptides

Navštivte kosmetický salon či dermatologickou ordinaci, které pracují se značkou Medik8, a užijte si některé z našich profesionálních ošetření pleti.

Calming Facial

Profesionální ošetření, které zklidňuje citlivou či podrážděnou pleť. Jedinečná aplikace zklidňující masky z biocelulózy obohacené o zinek a kyselinu hyaluronovou vyživuje a pečuje o pleť. Nepříjemné pocity pnutí, svědění či zánětu vymizí, pleť je viditelně zklidněná, sjednocená a rozzářená.

Sensitive PHA Professional Skin Peel

Peeling vhodný pro extrémně citlivou pleť nebo pleť náchylnou k začervenání viditelně zjemňuje texturu pleti a posiluje fungování ochranné kožní bariéry.

Napište svou recenzi

Bakuchiol Peptides